Akcja Fundacji Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru

 

Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie wspiera Fundację Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru.

– Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka – czytamy na stronie Fundacji Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru. – Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń…

Z pewnością wielkie serca mają uczniowie i nauczyciele olsztyńskiej 14-stki, którzy zbierali pieniądze na edukację uczniów z Madagaskaru.

– Szkoła Podstawowa nr 14 ma powód do dumy – opowiada Katarzyna Rynko z SP 14. – Akcja pomocy Olivierowi z Madagaskaru ponownie zakończyła się sukcesem! Po raz kolejny, udało się uzbierać wymaganą kwotę (600 zł), aby wesprzeć edukację naszego podopiecznego. Pieniądze dotarły już na Madagaskar.

Pieniądze przesyłane przez szkołę (rocznie 600 zł) zabezpieczały Olivierowi opłaty szkolne, wyprawkę szkolną oraz codzienny obiad w stołówce. Ze względu na to, że Oliwier jest już w liceum i przygotowuje się do matury, Fundacja Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru zaproponowała szkole by zebrane pieniądze przeznaczyć na pomoc małej Juliannie, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą. Nowa podopieczna to sześcioletnia dziewczynka, której tata jest stróżem nocnym w fabryce odzieży, a mama sprzedaje warzywa w lokalnym markecie. Ich zarobki nie zapewniają rodzinie wystarczających środków do życia i edukacja dzieci jest przez to praktycznie niemożliwa. Dzięki pomocy olsztyńskiej szkoły Julianna jako pierwsza w rodzinie, która ma szansę się uczyć.

Fundacja Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru aktywnie działa na Madagaskarze. Starają się walczyć z głodem i analfabetyzmem, odbudowują szkoły, organizują wolontariat i adopcje na odległość, które mają pomóc w edukacji oraz rozwoju dzieci.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd