Ścieżka Rojka oficjalnie oznakowana

 

Patrona trasy wokół jeziora Długiego poznaliśmy w marcu. W niedzielę (8 października) oficjalnie otwarto ścieżkę rowerową im. Zbigniewa Rojka.

– Jest to sposób uhonorowania społecznej działalności naszego mieszkańca – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Zbigniew Rojek jako pierwszy zajął się ścieżkami rowerowymi w Olsztynie. W wyniku jego działań i utworzonego przez niego stowarzyszenia „Kołodrom” zaczęły powstawać pierwsze trasy rowerowe.

W oficjalnym odsłonięciu tablicy z imieniem patrona ścieżki wzięła udział rodzina i przyjaciele Zbigniewa Rojka oraz olsztyńscy wielbiciele kolarstwa. Z tej okazji nad brzegiem jeziora Długiego odbył się koncert zespołu „Kaczki z Nowej Paczki” oraz rajd rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie „Kołdrom”.

Ścieżka to jedyny w mieście zamknięty ciąg rowerowy. Biegnie wzdłuż brzegu jeziora Długiego. Trasa nie otacza całego akwenu, jest wytyczona tylko do mostu. Pomysłodawcą nadania imienia Zbigniewa Rojka było Stowarzyszenie „Kołodrom”. Ideę poparły olsztyńskie stowarzyszenia społeczno-kulturalne, sportowe i instytucje pozarządowe wśród nich: Towarzystwo Miłośników Olsztyna, Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Warmińsko-Mazurski Związek Kolarski, Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK.

Zebrano również blisko 1,5 podpisów mieszkańców Olsztyna. Pisma poparcia w tej sprawie zostały złożone na ręce prezydenta Olsztyna, który mając na uwadze duże zaangażowanie społeczne, przychylił się do propozycji.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd