Francuzi zainteresowani olsztyńską edukację

 

W najbliższych dniach w Olsztynie przebywać będą goście z partnerskiego miasta Chateauroux we Francji. Ich wizyta ma na celu zgłębienie zasad polskiego systemu edukacji, wdrażanych w Olsztynie.

– Bez wątpienia będą to bardzo owocne rozmowy i spotkania. Nasze szkoły od dawna współpracują ze sobą, a to jest niezwykle istotne. Chcemy rozwijać ten rodzaj kontaktów, aby obopólna korzyść była jak największa – oceniał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Do Olsztyna przyjechała pięcioosobowa delegacja inspektorów akademickich z partnerskiego miasta Chateauroux. Podczas wizyty ocenią postępy uczniów i działania podejmowane przez dyrektorów szkół.

– Nasza wizyta związana jest z porównaniem różnych systemów edukacyjnych. Byliśmy już w Niemczech oraz w Luksemburgu, teraz czas na Polskę – tłumaczyli inspektorzy akademiccy z partnerskiego miasta Chateauroux we Francji.

Podczas inauguracyjnego spotkania przedstawiciele miasta i gości omówili systemy oświatowe obu krajów. Na kolejne dni tygodnia zaplanowano rozmowy inspektorów z miasta Chateauroux w olsztyńskich szkołach.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd