Olsztyńskie zabytki w miniaturze

 

Model olsztyńskiego ratusza to jeden z elementów ekspozycji, którą od piątku (29 września) można oglądać w Urzędzie Miasta.

Olsztynianie, którzy w celu załatwienia sprawy urzędowej, w najbliższym czasie odwiedzą ratusz, mogą zapoznać się z najnowszą ekspozycją, która pojawiła się w olsztyńskim magistracie. Główny hol ratusza zdobią makiety – miniatury zabytkowych obiektów Olsztyna.

Wśród nich odnajdujemy budynek ratusza, model kościoła garnizonowego oraz Kamienicy Naujacka. Kolejna miniaturę – Starego Ratusza – można zobaczyć w przestrzeni urzędu przy ul. Wyzwolenia. Autorem prac jest olsztynianin, Henryk Drajer, który na emeryturze zajął się realizacją swoich pasji. Jedną z nich jest modelarstwo. Ekspozycja pozostanie w urzędzie do wiosny. Zachęcamy do oglądania.

To już kolejna odsłona wystawy miniatur. Modele zabytkowych obiektów Olsztyna pokazywane były w ubiegłym roku w Muzeum Przyrody w Olsztynie. Wśród prezentowanych wówczas modeli był Stary Ratusz, Wysoka Brama i willa zlokalizowana na pl. Roosevelta.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd