Olsztyn. Seniorzy kontra PIT

Jest kilka możliwości rozliczenia się z fiskusem. Coraz popularniejsze staje się składanie deklaracji przez Internet. Nadal nie brakuje jednak olsztynian wybierających tradycyjną formę, szczególnie wśród osób starszych. W tym roku również mogą liczyć na wsparcie.

– Podczas pierwszej edycji w 2016 r. z pomocy skorzystało ok. 100 osób – mówi Elżbieta Stachurska z Wydziału Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych. – W związku z dużym zainteresowaniem wspólnie z Radą Olsztyńskich Seniorów postanowiliśmy kontynuować akcję również w tym roku.

W rozliczeniach podatkowych pomagać będą wolontariuszki seniorki. Z bezpłatnej pomocy można skorzystać w każdą środę od godz. 11.00 do 13.00 począwszy od 1 marca do 26 kwietnia. Punkt konsultacyjny zlokalizowany będzie w holu budynku Urzędu Miasta przy ul. Knosały 3/5.

– Nie obowiązują wcześniejsze zapisy – dodaje Stachurska. – Wystarczy przyjść podczas jednego z wyznaczonych dyżurów z dokumentem rozliczenia podatkowego. Niezbędne do wypełnienia formularze senior otrzyma na miejscu.

W punkcie pomocy osoby starsze nie tylko rozliczą PIT, otrzymają również informacje o możliwości i sposobie przekazania 1% podatku na organizacje pozarządowe.