Olsztyn. Sprawdzian wiedzy z Obrony Cywilnej

Młodzież z olsztyńskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowała w Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej. Zwyciężyli uczniowie z V LO.

Zorganizowano ją po raz dwudziesty drugi w czwartek, 16 lutego, w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7. Młodzież sprawdziła swoją wiedzę i umiejętności w zakresie obrony cywilnej. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy.

– Szkoły reprezentowały dwuosobowe zespoły – mówi dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, Anna Struk. – Zwycięską dwójką zostali uczniowie V LO, Klaudia Radzewicz oraz Mateusz Sowiński.

Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą teoretyczną jak i praktyczną. Jednym z zadań było udzielanie pierwszej pomocy ofierze upadku z wysokości.  Uczniowie V Liceum zdystansowali konkurencję zarówno w części teoretycznej  jak i praktycznej i sięgnęli po zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Samochodowych, trzecie przypadło w udziale Zespołowi Szkół Budowlanych. Za kilka tygodni zwycięski zespół z V Liceum będą reprezentowali Olsztyn w wojewódzkim etapie Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.