Spotkanie z przedstawicielami Ambasady Szwecji

 

Wymiana doświadczeń w zakresie zrównoważonego transportu była przedmiotem spotkania olsztyńskich urzędników z gośćmi z Ambasady Szwecji.

– Zrównoważone zarządzanie transportem miejskim to duże wyzwanie dla każdego samorządu – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – W Olsztynie zarejestrowanych jest ok. 130 tys. osobówek Wysoki stopień zatłoczenia ulic oraz zanieczyszczenie powietrza, wymaga racjonalnego działania w tym obszarze. Od kilku lat inwestujemy w rozwój transportu zbiorowego oraz modernizację dróg. Przyglądamy się też w jaki sposób z problemem radzą sobie inne miasta, zarówno w Polsce jak i za granicami naszego kraju – dodaje.

Okazją do wymiany doświadczeń było spotkanie z przedstawicielami Ambasady Szwecji, które odbyło się w czwartek (15 lutego) w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Goście zaprezentowali dobre praktyki w związane z transportem zbiorowym, ruchem samochodowym i rowerowym oraz podzielili się szwedzkim doświadczeniem w dziedzinie elektromobilności. Wśród prelegentów byli przedstawiciele Ambasady Szwecji, biura Radcy Handlowego Ambasady Szwecji, jak również eksperta w dziedzinie elektromobilności Volvo Buses. W rozmowach uczestniczyli pracownicy Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich, ZDZiT, MPK, a także radni z komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd