Rusza karta dla seniora z Olsztyna

 

Darmowe przejazdy dla olsztynian w wieku 70+ oraz szereg zniżek dla najstarszych mieszkańców. Od nowego roku w stolicy regionu zacznie działać Olsztyńska Karta Miejska Senior.

Z programu będą mogły korzystać już osoby, które ukończyły 60. rok życia. Będzie realizowany przez Olsztyńską Kartę Miejską (OKM), która będzie miała swoją specjalną edycję Olsztyńską Kartę Miejską Senior.

– Szczególnymi odbiorcami OKM Senior są mieszkańcy Olsztyna, którzy ukończyli 70. rok życia – informuje prezydent Piotr Grzymowicz. – Ta grupa została objęta dodatkowym działaniem, dzięki któremu będzie mogła nadal podróżować środkami komunikacji miejskiej za darmo, ale pod warunkiem posiadania OKM Senior.

 

Realizacją programu zajmie się wyłoniona w konkursie organizacja pozarządowa, która od 1 stycznia 2018 roku będzie zarządzała programem, którego ważnym elementem jest właśnie wyposażenie naszych mieszkańców 70+ w Olsztyńską Kartę Miejską Senior.

Po tym, jak podczas środowej (29 listopada) sesji Rady Miasta jednogłośnie przyjęli program, rozpoczynamy związaną z nim kampanię informacyjną. Każdemu olsztyńskiemu seniorowi 70+ prześlemy list, w którym będą wskazówki i informacje jak otrzymać kartę. Poniżej można zapoznać się z najważniejszymi pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi programu. Można też już teraz wydrukować, wypełnić i dostarczyć do nas wniosek o wydanie Olsztyńskiej Karty Miejskiej Senior.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd