Olsztyn ma najlepiej oświetlone inwestycje w kraju

 

Podczas uroczystej gali w Warszawie prezydent Piotr Grzymowicz odebrał laur w konkursie na „Najlepiej oświetloną gminę i miasto 2017 roku”. Zobacz rozświetlone miejsca Olsztyna wyróżnione w plebiscycie.


– To już kolejna nagroda w tym konkursie i cieszę się, że cały czas jesteśmy na oświetleniowym topie kraju – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Niemniej najważniejsze jest to, że inteligentne, efektywne i efektowne oświetlenie pojawiło się w wielu miejscach naszego miasta i będzie nam służyć przez wiele lat.

Stolica Warmii i Mazur została nagrodzona za szereg nowych zadań. Docenione zostało nowoczesne oświetlenie, jakie pojawiło się m.in. przy przebudowie parkingu przy Centrum Handlowym Manhattan, remoncie i przebudowie terenów zielonych u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Poprzecznej (Górka Jasia), przy przebudowie ul. Pieniężnego przy budowie plant miejskich, budowie ścieżki pieszej pomiędzy zapleczem sklepu Auchan a osiedlem Brzeziny, przy rewitalizacji Parku Jakubowo, a także podczas Warmińskiego Jarmarku Świątecznego.

Komisja wzięła pod uwagę różnorodność i kompleksowość inwestycji, obejmujących swym zakresem zarówno oświetlenie uliczne jak i oświetlenie terenów publicznych oraz rekreacyjnych. Podkreślała efekty uzyskane dzięki zastosowaniu nowoczesnych opraw LED– owych przyłączonych do ogólnomiejskiego systemu sterowania oświetleniem.

Olsztyn był laureatem tego konkursu za 2015 rok. Wówczas doceniono prace związane z oświetleniem wykonanym przy inwestycji tramwajowej oraz nad jez. Ukiel. Tegoroczna edycja plebiscytu była 19. w historii.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd