Kolejna odsłona gier bez prądu

 

Zabawa w gronie rówieśników to sposób na odciągnięcie dzieci i młodzieży od ekranów komputerów. Fundacja Szalony Krasnolud rusza z kolejną edycją spotkań z planszówkami.

Zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem niekonwencjonalnych narzędzi w postaci gier stolikowych to kontynuacja zeszłorocznych działań tj. Ferie z Planszówką, Wakacje z Planszówką.

– Udało nam się zainteresować młodych ludzi tzw. „grami bez prądu” – mówi Monika Wysocka-Kawa z Fundacji Szalony Krasnolud. – Chcemy utrzymać to zainteresowanie i dalej rozwijać umiejętności psychospołeczne uczestników. Wspólna gra w planszówki daje poczucie przynależności do grupy, uczy właściwych zachowań względem siebie. To również zachęta do poszerzenia wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.

Zajęcia edukacyjne prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, a uczestnicy mogą brać w nich udział całkowicie za darmo. Warsztaty prowadzone są dwa razy w tygodniu po dwie godziny w maksymalnie 14-osobowych grupach. Projekt jest wspierany przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd