Olsztynianie, którzy mogą być wzorem

   • 14. raz w Olsztynie wskazane zostały osoby i organizacje, z których warto brać przykład
  • Wyróżnienia przyznano w ramach konkursu „Godni Naśladowania” 2017
  • Tegoroczne wyjątkowe wydarzenie gościło w murach olsztyńskiego zamku 

Już 14. raz wskazane zostały osoby i organizacje, z których warto brać przykład. W Olsztynie odbyła się gala konkursu Godni Naśladowania.

Wyjątkowe wydarzenie gościło w murach olsztyńskiego zamku. Konkurs od 14 lat organizuje Wojewódzka Rada Organizacji Pozarządowych oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Celem jest promocja organizacji pozarządowych, samorządów i animatorów zaangażowanych w działania społeczne w swoich małych ojczyznach.

– Jesteśmy dumni, że wśród laureatów i wyróżnionych znalazło się tak wiele inicjatyw z Olsztyna – mówi Monika Michniewicz z Wydziału Polityki Społecznej o Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Olsztyna.

 

Konkurs rozstrzygany był w dziewięciu kategoriach, do których złożono 69 wniosków o uhonorowanie. Przedstawiciele stolicy Warmii i Mazur znaleźli uznanie w pięciu z nich, a w trzech zostali laureatami.

W kategorii I – Organizacja Godna Naśladowania – wyróżnienie otrzymały Akademia Trzeciego wieku przy MOK, Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół dzieci z zespołem Downa "Strzał w 10", Stowarzyszenie Wizja Lokalna oraz Fundacja Przyszłość dla Dzieci. W kategorii IV – Podmiot Dialogu Godny Naśladowania – laureatem została Wspólnota Kulturowa Borussia. Jako Inicjatywa na rzecz Osób Starszych Godna Naśladowania (kategoria V)uhonorowano Rad· Olsztyńskich Senioró. Wyróznienie zdobyła zaś Federacja Organizacji Socjalnych FOSA. W kategorii VI – Animator Społeczny Godny Naśladowania – laureatem ogłoszono Monikę Dąbrowską (Bieg na 6 łap). Zaś w kategorii VIII Inicjatywa Międzynarodowa Godna Naśladowania – wyróżnienie zdobył Uczniowski Klub Sportowy Naki.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd