Ostrów Wielkopolski. Karta Przedsiębiorcy

W ostrowskim Ratuszu podpisano pierwsze porozumienia w ramach programu Ostrowska Karta Przedsiębiorcy. Do programu przystąpili 23 pierwsi przedsiębiorcy. Program to zniżki na zakup towarów i usług pomiędzy jego partnerami – firma jednocześnie oferuje zniżkę na swoje usługi i korzysta ze zniżek proponowanych przez pozostałych partnerów programu.

 

– Poza możliwością uzyskania zniżek, udział w programie pozwoli również na wypromowanie przedsiębiorstwa wśród pozostałych użytkowników, a także stworzenie nowych relacji biznesowych pomiędzy podmiotami funkcjonującymi na terenie Ostrowa Wielkopolskiego – tłumaczy Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostrowska Karta Przedsiębiorcy, program "Dla przedsiębiorczych" realizowany przez spółkę MZGM, zmiany w polityce podatkowej oraz odświeżona oferta terenów inwestycyjnych to propozycje miasta przygotowane w ramach projektu "Przedsiębiorczy Ostrów". Ten projekt uzupełniony o propozycje Ostrowskiego Parku Przemysłowego to już konkretna pomoc dla prowadzących działalność gospodarczą w naszym mieście. Program polega bowiem na wzajemnym wspieraniu się lokalnych przedsiębiorców. Przedsiębiorca dający rabat posiadaczowi Ostrowskiej Karty Przedsiębiorcy będzie mógł liczyć na wzajemność u swojego partnera biznesowego. O tym, jaką formę preferencji zaproponuje przedsiębiorca, będzie decydował on sam.

 

– Karta to nie tylko zniżki na zakup towarów i usług niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej oraz na inne artykuły niezwiązane z prowadzoną działalnością, ale także opiekun w Referacie Obsługi Inwestorów, który będzie służył pomocą w załatwianiu spraw urzędowych, udzielał informacji o możliwych źródłach finansowania bieżącej działalności oraz kierował do odpowiednich instytucji otoczenia biznesu – wylicza prezydent miasta.

 

Partnerzy programu będą także promowani na łamach Informatora Miejskiego, miejskim portalu internetowym oraz na portalach społecznościowych.

Pierwsze, historyczne porozumienie z partnerami podpisane zostało przez Marcina Gruszkę reprezentującego firmę AGMA.

– Lista partnerów została tym samym otwarta. Zachęcam tym samym do dołączenia do naszego programu. Mogą do niego przystąpić wszyscy właściciele firm posiadających siedziby na terenie Ostrowa Wielkopolskiego – informuje Beata Klimek.