Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach

 

22 września w Jaśminowym Dworku w Gutowie, już po raz dziewiąty odbędą się Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach. Pomysłodawcą i głównym organizatorem rozgrywek jest Grupa DGCS z Kalisza. Wydarzenie to jest nie tylko ogólnopolskim turniejem, ale to również okazja do spotkania miłośników gry w szachy oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Każdego roku w turnieju uczestniczy liczne grono przedsiębiorców i przedstawicieli administracji państwowej.

Na liście członków Komitetu Honorowego tegorocznego spotkania znalazły się takie nazwiska jak: Andrzej Dera – sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Tomasz Delega – prezes Polskiego Związku Szachowego oraz Tomasz Sielicki – przewodniczący Rady Przyjaciół Szachów. Patronat honorowy nad eventem objęli: marszałek Województwa Wielkopolskiego, starosta Powiatu Ostrowskiego, prezydenci miast: Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego, wójt Gminy Ostrów Wielkopolski oraz towarzystwa szachowe.

IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach 2017 rozegrane zostaną w dwóch grupach:


  • bursztynowej, dla przedsiębiorców, którzy nie brali udziału w turniejach klasyfikacyjnych, grających w szachy amatorsko,

  • diamentowej, dla zawodników, których ranking PZSZach jest wyższy niż 1600.

– Dodatkową atrakcją dla pasjonatów szachów będzie możliwość wzięcia udziału w symultanie z gościem specjalnym tegorocznych Mistrzostw. Karina Szczepkowska, srebrna medalistka olimpijska Baku 2016 r. rozegra mecz szachowy równolegle z pięcioma przeciwnikami na czas – informują organizatorzy.

Konkurencja szachowa to stała pozycja w programie wydarzenia, które w tym roku organizatorzy zdecydowali się rozszerzyć o możliwość wymiany doświadczeń, czy zdobycia dodatkowej wiedzy w zakresie rozwoju biznesu podczas DGCS Biznes Forum.

– Spotkanie to, w reprezentatywnym gronie przedstawicieli różnych dziedzin gospodarki, z pewnością stworzy wyjątkową okazję do merytorycznej dyskusji na tematy ważne dla każdego menadżera, biznesmena, czy osób zainteresowanych rozwojem biznesu w Polsce, a które dotyczą usług, rozwiązań wspierających biznes oraz przekazywania profesjonalnych rekomendacji, czy rozbudowywania sieci kontaktów o potencjalnych partnerów biznesowych, inwestorów i podwykonawców – przekonują organizatorzy Forum.

Wśród zagadnień poruszanych podczas Forum znajdą się m.in.: rola controllingu i znaczenie informacji w procesie zarządczym, wykorzystanie elastycznego systemu ERP do kontroli nad produkcją, najważniejsze zmiany w przepisach dotyczących zatrudnienia cudzoziemców, czy zastosowanie rozwiązań systemu CRM do sprzedaży i obsługi klienta. w zakresie nauki.

Corocznie, w mistrzostwach bierze udział ok. 120–180 osób. Osoby zainteresowane wydarzeniem mogą zgłaszać swój udział do 18 września br. Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd