Ostrów Wielkopolski. Rozmawiano o rozwoju miasta

W poniedziałek, 13 marca 2017 roku, w nKlubie, spotkały się osoby związane z budownictwem i projektowaniem inwestycji, a także przedstawiciele firm, które wykonują inwestycje w Ostrowie Wielkopolskim, ale nie tylko. Gościem spotkania była prezydent miasta Beata Klimek, która omówiła plany, mające zostać zrealizowane przez najbliższe dwa lata w naszym mieście. Przez ponad półtorej godziny prezydent Ostrowa Wielkopolskiego mówiła o inwestycjach na lata 2017–2018.

 

– To jest bardzo ambitne zadanie dla mnie, jako prezydenta, ale także dla moich współpracowników. Będzie to od nas wymagało ogromnego wkładu pracy, zaangażowania, dyscypliny, obowiązkowości i planowania wszystkich terminów. Jest to ambitny projekt modernizacji Ostrowa Wielkopolskiego – na te dwa lata proponujemy pakiet inwestycji za ponad 200 mln złotych. Myślę, że jak na nasze, prawie 75-tysięczne miasto, to jest ambitny i poważny program – mówiła prezydent Beata Klimek.

Inwestycje realizowane będą przez Urząd Miejski, Miejski Zakład Komunikacji, Ostrowski Zakład Ciepłowniczy, Miejski Zarząd Dróg, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji WODKAN S.A., Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO S.A., Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Miejski Zakład Zieleni i Ostrowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Środki na ten cel pochodzić będą z budżetu miasta, z budżetu ostrowskich spółek oraz funduszy zewnętrznych, m.in. ZIT-ów i WRPO.

 

– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem przestawionych planów. Pozostaje nam życzyć, aby program został zrealizowany, bo będzie to sukces nie tylko Pani prezydent, ale także i miasta. Myślę, że wszyscy będziemy się cieszyć i gratulować – powiedział Andrzej Jaroń, prezes stowarzyszenia.

Podczas dyskusji członkowie stowarzyszenia pytali m.in. o budowę basenu miejskiego, możliwość modernizacji Kina Komedy, czy ogólnopolski problem zanieczyszczenia powietrza. Rozmawiano także o wyremontowanych pomieszczeniach Starej Biblioteki znajdującej się przy Ostrowskim Centrum Kultury.