Mieszkańcy byli uczestnikami happeningów „Rower Pomaga” i „Ziemia w naszych rękach”

   • 22 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się miejskie obchody Dnia Ziemi
  • Po raz pierwszy mieszkańcy otrzymywali bratki za zużyty sprzęt elektroniczny
  • W akcji zorganizowanej przez Urząd Miejski zebrano 330 kg „gratów” 

W sobotę, 22 kwietnia, na ostrowskim Rynku, odbyły się miejskie obchody Dnia Ziemi. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego byli uczestnikami happeningów „Rower Pomaga” i „Ziemia w naszych rękach” – przygotowanych przez fundację „Arka”. Były też atrakcje zorganizowane przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami ostrowskiego Urzędu Miejskiego, spółkę ZOiGO MZO i stowarzyszenie „Re – EWOLUJCJA”. Nie zabrakło również kolorowego autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji. Po raz pierwszy podczas tej akcji mieszkańcy otrzymywali bratki za zużyty sprzęt elektroniczny.

 

Tego dnia na ostrowskim Rynku zebrano 330 kg „gratów” i rozdano 300 sztuk kwiatów, wszystko dzięki aktywnemu włączeniu się mieszkańców w akcję zorganizowaną przez Urząd Miejski.

– Wszyscy musimy pamiętać, że dostaliśmy bilet tylko w jedną stronę. Mieszkamy tu i teraz, dlatego musimy dbać o nasze środowisko. Robimy to w Ostrowie z wielkim zapałem. Czy jednak wszystko zostało już zrobione? Z całą pewnością nie. Czy możemy jeszcze coś poprawić? Z całą pewnością tak. Do walki o środowisko naturalne szukamy sojuszników. Cieszę się, że tych sojuszników mamy wśród mieszkańców naszego miasta – mówiła podczas obchodów Beata Klimek, prezydent Ostrowa, która przypomniała jednocześnie, że jeszcze w tym roku ostrowianie będą mogli korzystać z elektrycznych autobusów, a także miejskich rowerów. – Śmiało możemy mówić, że Ostrów Wielkopolski to „Miasto z sercem Eko”.

 

Organizatorzy obchodów przygotowali różnego rodzaju zabawy i konkurencje, aby wspólnie z Fundacją „Arka” pokazać, jak bardzo zanieczyszczona jest nasza planeta. Uczestnicy zabawy zbudowali z kartonów Zielone Miasto pełne drzew i kwiatów oraz oczyścili Kulę Ziemską z różnego rodzaju odpadów. Ze starych kół rowerowych zostało ułożone duże serce.

 

Tego dnia można było również podziwiać dzieci w przedstawieniu przygotowanym przez Milenę Janiak pt. „Ekokapturek”, a w Ratuszu wystawę prac wykonanych przez uczniów ostrowskich placówek oświatowych, powstałą pod okiem Magdaleny Baranowskiej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd