Ostrowiec Świętokrzyski. Inwestycje drogowe

W bieżącym roku Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczy na przebudowę i remonty dróg w mieście16 milionów złotych. W dniu 14 marca przekazano plac budowy na ulicy Las Rzeczki, co symbolicznie rozpoczęło sezon prac drogowych na ostrowieckich ulicach.

– Rozpoczynamy sezon prac związanych z remontami dróg miejskich – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Łączne nakłady na tego typu inwestycje, jakie przewidujemy w tym roku wynoszą aż 16 milionów złotych. To dwukrotnie więcej niż w 2016 roku.

Przebudową ulicy Las Rzeczki, która kosztować będzie 1,6 miliona złotych, zajmie się Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. W ramach przeprowadzonego remontu na odcinku kilometra całkowicie wymieniona zostanie podbudowa, powstanie nowa nawierzchnia, wymienione będą krawężniki oraz postawione oświetlenie.

Prezydent poinformował, że rozstrzygnięto już przetargi na remonty ulic Sportowej – za 160 tysięcy złotych oraz Staszica – za 138 tysięcy złotych. Oba remonty rozpoczną się niebawem i będą zrealizowane do końca maja. Ponadto ogłoszono już przetarg na przebudowę ulicy Rzeczki, którego wartość inwestycyjna to około 8 milionów złotych.