Ostrowiec Świętokrzyski. „Rawszczyzna” doczeka się renowacji

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński zapowiedział podczas konferencji prasowej, że otwarte baseny na obiekcie „Rawszczyzna” zostaną wyremontowane już na nadchodzące wakacje .

– Są takie miejsca w każdym mieście, które je identyfikują. W Ostrowcu Świętokrzyskim jest to „Rawszczyzna”– mówił prezydent Jarosław Górczyński. – Mieszkańcy od wielu lat czekają na odkryte baseny. Chcemy pokusić się o przywrócenie blasku temu ośrodkowi i stąd decyzja o zleceniu koncepcji odrestaurowania „Rawszczyzny”. Czasu jest niewiele, ale termin realizacji tego zadania jest realny.

Koncepcją zajęła się pracownia architekta Krzysztofa Popińskiego, który zaprojektował budynek głównej pływalni. Inwestycja ma być zrealizowana w oparciu o część środków z wypracowanej przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski nadwyżki budżetowej. Samorząd rozpoczął też poszukiwanie zewnętrznych źródeł finansowania. Realizacja przedsięwzięcia to odpowiedź na setki – jak nie tysiące – próśb zgłaszanych w tej sprawie przez mieszkańców miasta.