Piekary Śląskie. Wyprawy na krańce świata z „Zaciszem"

Syria, Indie, Kambodża, odległy Madagaskar i Ameryka – m.in. te zakątki świata poznali uczestnicy drugiej edycji Festiwalu Podróży i Mocnych Wrażeń w piekarskim kinie „Zacisze". W czwartek, 2 marca, rozpoczął się Festiwal Podróży i Mocnych Wrażeń. Zaproszeni podróżnicy i badacze w formie slajdów i projekcji zaprezentowali ciekawostki o krajach z różnych stron świata.

Agnieszka Łyżnicka opowiedziała o kulturze i funkcjonowaniu języka w Ameryce. Po niej wystąpił Marcin Franke, który przedstawił Patagonię – krainę położoną na terenie Argentyny i Chile. Z kolei Michał Piec pokazał slajdy dotyczące takich krajów, jak Madagaskar, Indie, Kambodża i Syria, a Leszek Szczasny zademonstrował prezentację pn. „Ruand(k)a w Afryce, czyli z piekła do raju".

 

4 marca odbyła się projekcja pt. „Z pogranicza cudu" w reż. T. Jurkiewicza. Później badacze zjawisk paranormalnych wygłosili prelekcję na temat działalności i śledztw zespołu PTGH (Professional Team Of Ghost Hunters). Na zakończenie festiwalu wystąpili Kuba Müller i Marcin Strzelecki – autorzy projektu „Piekarskie Beboki", którzy na co dzień realizują kilkunastominutowe filmy przybliżające ciekawe, nieraz mroczne tajemnice Piekar.

– Spośród innych wydarzeń podróżniczych w okolicy wyróżnia nas fakt, że poszerzamy grono zapraszanych doświadczonych gości o inne sfery ludzkiego poznania – mówi Jakub Pudełko, szef kina „Zacisze". – W minionym roku byli to: Marcin Mamoń, Polscy Łowcy Burz, w tym roku będzie grupa Polscy Łowcy Duchów (egzorcyści, demonolodzy, księża różnych wyznań).

Wstęp na Festiwal Podróży i Mocnych Wrażeń w Piekarach Śląskich był wolny.