Dwukołowy objazd remontowanych dróg

 

Zastępca prezydenta Beata Dudzińska wspólnie z urzędnikami: Dyrektorem Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich Jolantą Sobieszczyk, Dyrektorem Wydziału Architektury Henrykiem Gawrońskim, Zastępcą Dyrektora Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Beatą Tubicz- Sobieszczańską, kierownikiem działu inwestycji i zamówień publicznych Zarządu Dróg i Zieleni w Pile Piotrem Ziółkowskim oraz inspektorem ds. dróg Edytą Skibicką dokonali objazdu remontowanych dróg rowerowych i ciągów pieszo – rowerowych w Pile.

Pierwszy przystanek miał miejsce na ulicy Wawelskiej, gdzie powstaje odcinek ciągu pieszo-rowerowego o długości 0,265 km, ciągnący się wzdłuż tej ulicy od ulicy Karpackiej do torów kolejowych. Wykonawcą inwestycji jest Konsorcjum Firm „ASTA-BUD” Sp. z o.o. i „POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE” S.A.

Następnie nastąpił przejazd ulica Wawelską do strefy przemysłowej w celu oględzin powstających tam dróg, w tym ścieżek rowerowych przy ulicy Strefowej. Przypomnijmy, że plac budowy 17 – milionowej inwestycji przy całej ulicy Wawelskiej został właśnie przekazany wykonawcy i już za chwilę rozpoczną się tam prace na bardzo dużą skalę.

Kolejny przystanek miał miejsce przy ulicy Kossaka, gdzie od Ronda 10 Kwietnia 2010 roku do skrzyżowania z drogą krajową nr 10 budowany jest 1,5 km odcinek ciągu pieszo-rowerowego wraz montażem 66 lamp.

Ostatnie miejsce wizytacji odbyło się przy al. Powstańców Wielkopolskich, gdzie właśnie rozpoczęła się budowa 1,055 km ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem (39 lamp) od ronda Łukasiewicza do zakładów Philips.

Na kolejny tydzień została zaplanowana wizytacja pozostałych budowanych ścieżek rowerowych, albowiem jest to tylko część inwestycji w drogi rowerowe realizowanych aktualnie w mieście.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd