Urząd Miasta prowadzi rozmowy z przedstawicielami inwestora

Park handlowy Castorama i Agata Meble ma stanąć po południowej stronie al. gen. W. Sikorskiego, pomiędzy trasą A1 a ulicą Dworską. Kompleks ma zająć obszar blisko 6 hektarów, a prace znajdzie tam 250 osób.

 

Budowa parku handlowego

Prywatni inwestorzy nie tylko wybudują kompleks, zobowiązali się także do współfinansowania przebudowy układu drogowego w tym rejonie, aby móc zrealizować inwestycję. W magistracie podpisano porozumienie pomiędzy Urzędem Miasta a inwestorami.

Zgodnie z jego zapisami inwestorzy zobowiązują się do przebudowy al. Sikorskiego, na odcinku od ul. Zawodzie do skrzyżowania z ul. Dworską wraz z budową ronda na wysokości skrzyżowania z ulicą Folwarczną oraz budowę drogi – po południowej stronie al. Sikorskiego – łączącej rondo z parkiem handlowym. Nakłady finansowe inwestorów mogą sięgnąć nawet 3 mln złotych netto. Termin prac drogowych będzie uzależniony od rozpoczęcia budowy.

 

Park handlowy w Piotrkowie Trybunalskim

Nie znamy jeszcze daty rozpoczęcia budowy obiektów Castoramy i Agata Meble. Kolejnym krokiem ku ich budowie będzie uchwalenie zmian w miejscowym planie zagospodarowania. Projekt uchwały pod głosowanie Rady Miasta ma być przedłożony w pierwszym półroczu 2018 roku. Rozmowy z przedstawicielami inwestora Urząd Miasta prowadzi od 2016 roku.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd