Warsztaty pielęgnacji skóry i makijażu dla seniorów

   • Słuszny wiek to kampania społeczna, mająca zachęcić do aktywności osoby starsze
  • Organizatorzy rozwiesili w mieście plakaty, które mają intrygować
  • Wolontariat chce umożliwić osobom starszym doświadczanie rzeczy nowych 

Słuszny wiek to nie tylko działanie społeczne skierowane do płockich seniorów, ale i kampania społeczna, mająca na celu pokazanie i zachęcenie do aktywności osoby starsze. Organizatorzy rozwiesili w mieście plakaty, które mają intrygować, zwrócić uwagę na osoby starsze i działania wolontariatu.

Zdjęcia z odważnymi w działaniu starszymi osobami oswajają wizerunek aktywnego seniora i przełamują stereotypowe myślenie o nim. Projekt stanowi także promocję idei wolontariatu i porozumienia międzypokoleniowego.

Płocki Wolontariat ma na celu umożliwienie osobom starszym doświadczania rzeczy nowych, wcześniej im nieznanych. Daje możliwość wzięcia udziału w zajęciach, które zazwyczaj cieszą się zainteresowaniem innych, młodszych ludzi. Byłaby to również okazja do zawierania znajomości wraz z innymi uczestnikami projektu.

Jednym z nich, w ramach projektu „Słuszny wiek” są warsztaty dla seniorów, które odbędą się 20 kwietnia w Centrum Aktywności Seniora przy ulicy Otolińskiej 6. Warsztaty poprowadzi Mariola Lewandowska, właścicielka salonu kosmetycznego Venus. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 24 364 76 22. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa 4 godziny. Ilość miejsc ograniczona.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd