Seniorzy podsumowali swoje całoroczne działania

 

Dziś rozdano statuetki będące nagrodą dla seniorów, którzy przez cały rok wyróżnili się w sposób szczególny w różnych obszarach. Błękitne Motyle otrzymało siedem osób, ale na słowa uznania zasługują wszyscy uczestnicy zajęć w Domu Pobytu Dziennego.

– Cieszcie się z małych rzeczy, bo to jest recepta na szczęśliwe życie – te słowa padły z ust Doroty Delążek, dyrektor Wiejskiego Ośrodka Kultury, która wręczała statuetkę w jednej z kategorii.

Seniorzy z Domu Pobytu Dziennego potrafią jak mało kto radować się wspólnie spędzanymi chwilami. Cieszą ich wyjazdy na wycieczki, warsztaty florystyczne, bębniarskie i wiele innych. Przez cały rok mają wiele powodów do tego, by czuć zadowolenie. Dziś, w Dzień Seniora, podsumowali swoje całoroczne działania i otrzymali statuetki Błękitnego Motyla. Przyznano je w sześciu kategoriach, a laureatami zostali – Cecylia Orzechowska (zdobywca świata), Bronisława Kamińska (muzyk i tancerz w jednej osobie), Helena Kadłubicka (szybki, zwinny i elastyczny), Danuta Jakubowska (artystyczna dusza), Aniela i Antoni Wiącek (super duet) oraz Irena Niedzielska (ten, co nigdy nie odmówi).

Wyjątkowa aktywność polkowickich seniorów nie umknęła uwadze Wiesława Wabika, burmistrza Polkowic.

– Gratuluję wam tych wszystkich pięknych chwil, które spędzacie wspólnie. Jestem pod wrażeniem tego, jak piękne rzeczy potraficie tworzyć – mówił burmistrz.

Potwierdził to dając próbkę muzycznych umiejętności zespół „Srebrne Nutki” działający przy Domu Pobytu Dziennego w OPS. Wykonania szlagierów z repertuaru grupy „Mazowsze” były tak dobre, że większość publiczności nuciła sobie pod nosem teksty piosenek, a nogi rwały się do tańca.

Wszystkim seniorom, nie tylko tym dziś nagrodzonym z okazji ich święta życzymy wielu powodów do świętowania i radowania się.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd