Polkowice. Footsteps – aplikacja mobilna

Urządzenia mobilne z dostępem do Internetu posiada niemal każdy. To często podstawowe źródło informacji – także o mieście, które zamierzamy zwiedzić lub w którym spędzamy czas w podróży, choćby czekając na autobus. Wówczas w smartfonie szukamy informacji o mieście, często korzystając ze specjalnych narzędzi, takich jak Footsteps.

 

Jest to mobilna aplikacja stworzona przez piątkę studentów. Umożliwia ona zwiedzanie konkretnych miast poprzez z góry określone profile turysty. Decydujemy się na profil i otrzymujemy gotowe trasy do zwiedzania. Profili jest kilka, wybieramy jeden biorąc pod uwagę nasze zainteresowania oraz oczekiwania. Kierujemy się tym, czy interesuje nas historia, alternatywne miejsca, czy też lokalne restauracje. Personalizacja – to jest to, co wyróżnia aplikację spośród innych. Gdy już określimy preferencje i wybierzemy miasto, aplikacja przedstawi nam szereg gotowych tras.

Od niedawna aplikacja działa także dla naszego miasta. Oprócz Polkowic w aplikacji Footsteps znajdują się także Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Zielona Góra i Legnica. W mieście dostępnych jest obecnie sześć tras, które są ciągle aktualizowane. Na każdej jest po kilka punktów wartych odwiedzenia. Są one opisane oraz opatrzone zdjęciem.

Aplikacja jest dostępna dla systemów operacyjnych iOS oraz Android.