Liga Szkółek Kolarskich MTB

Na ścieżce zdrowia odbyła się finałowa edycja Ligi Szkółek Kolarskich MTB. Impreza dostarczyła kibicom wielu emocji, a zawodnicy naszego MKS pokazali się z bardzo dobrej strony.

Była to siódma edycja cyklu imprez kolarskich, w których rywalizowali uczniowie szkół podstawowych z naszego województwa. W trakcie zawodów w Polkowicach poznaliśmy nazwiska mistrzów Dolnego Śląska Szkółek Kolarskich za rok 2017 w poszczególnych kategoriach wiekowych. Okazali się nimi – Alicja Matuła (Szkółka Kolarska Hejszowina Radków) – dziewczęta rocznik 2006 i młodsze, Jakub Mikinik (Szkółka Kolarska Jerzmanowa) – chłopcy rocznik 2006 i młodsi, Julia Czyż (Szkółka Kolarska Rzeczyca) – dziewczęta rocznik 2005, Bartosz Piekarski (Szkółka Kolarska Jerzmanowa) – chłopcy rocznik 2005, Izabela Urbańska (Szkółka Kolarska Wilków) – dziewczęta rocznik 2004, Jakub Przybysz (MKS Polkowice) – chłopcy rocznik 2004.

W finałowych zawodach w Polkowicach wzięło udział 89 zawodników i zawodniczek. W tym gronie znalazło się aż 19 reprezentantów naszego MKS Polkowice.

 

– Bardzo mnie cieszy, że tak liczna grupa z naszego klubu walczyła dziś na trasie. Uczestników z każdą edycją przybywa dlatego chcielibyśmy kontynuować cykl w przyszłym roku – mówił Wiesław Kozdroń, prezes MKS Polkowice.

W sobotę (14.10), kiedy rozegrano zawody była piękna pogoda, a młodych adeptów kolarstwa dopingowało wielu kibiców. Wśród nich był Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

– W taki dzień jak dzisiejszy człowiek dostaje skrzydeł. Widzę wielkie zaangażowanie dzieci, całe rodziny i ludzi, którzy mają pasję i kochają to, co robią. To piękne – mówił burmistrz. – Sekcja kolarska MKS Polkowice działa na bardzo wysokim poziomie. Mamy profesjonalne stroje, opiekę trenerską, sprzęt sportowy. Możemy się też pochwalić dobrymi wynikami. Śmiało mogę powiedzieć, że intensywnie się rozwija w naszej gminie – dodał.

– Cieszę się, że nasi sponsorzy –Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic oraz Dariusz Miłek, właściciel spółki CCC SA – są tak aktywni i pomagają rozwijać się młodym ludziom. Chciałbym im z tego miejsca serdecznie podziękować za okazane wsparcie – kończy trener Janusz Pytlak.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd