Polkowice. Spokojniej na Spokojnej

Rozpoczęła się przebudowa Cmentarza Komunalnego przy ulicy Spokojnej. Na początek powstanie nowy parking, na który będzie można wjeżdżać od strony drogi do wieży szybowej RIII ZG Rudna Zachodnia.

– Na przestrzeni kilku ostatnich lat cmentarz komunalny przeszedł gruntowny remont i rozbudowę. Zostały przebudowane aleje, zamontowano nowe oświetlenie i rozbudowano część północną o nowe sektory. Przebudowana i powiększona została również kaplica cmentarna. Teraz przyszedł czas, aby zająć się terenem wokół – zapowiada zastępca burmistrza ds. gospodarczych Arkadiusz Bloch.

Parking będzie miał powierzchnię 4250 m2. Znajdzie się na nim 50 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, w tym cztery dla niepełnosprawnych. Będzie tam mogło także zaparkować 6 autobusów. W ramach realizacji zadania zostanie wykonane odwodnienie oraz oświetlenie. Na teren cmentarza będzie można wejść bezpośrednio z parkingu dodatkową bramą. Wszystkie prace mają zostać wykonane do czerwca.

To pierwszy etap zmian w rejonie cmentarza. Kolejnym będzie przebudowa ulicy Spokojnej wraz z parkingiem znajdującym się bezpośrednio przed głównym wejściem. Zwiększy się ilość miejsc postojowych, a istniejący chodnik zostanie przeniesiony na drugą stronę i poszerzony o ścieżkę rowerową. Droga natomiast zostanie gruntownie przebudowana i poszerzona.

– Celem naszych działań jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu poruszania się pieszych oraz samochodów. Aby tak się stało, konieczna jest przebudowa rurociągu ciepłowniczego oraz modernizacja linii kolejowej. Odbyliśmy już pierwsze spotkania z właścicielami wspomnianej infrastruktury, mające na celu uzgadniania warunków przebudowy. Czynimy również starania, aby na przejeździe kolejowym została zamontowana sygnalizacja świetlna ostrzegająca o nadjeżdżającym pociągu – dodaje Bloch.

Ulica Spokojna zakończy się pętlą autobusową, na której autobusy będą zawracały i zatrzymywały się przy wejściu głównym na cmentarz. Prace związane z przebudową ulicy Spokojnej rozpoczną się w tym roku, a ich koniec zaplanowany jest na przyszły rok.