Patriotyczne obchody w gminie Polkowice

 

Już w najbliższą sobotę (11.11) z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przed zabytkowym pałacem oraz w sali gimnastycznej w parku w Suchej Górnej odbędą się obchody jubileuszowe. Na 11 listopada zaplanowano także Narodowy Bieg niepodległościowy oraz koncert w kinie.

– W imieniu organizatorów – Wiejskiego Ośrodka Kultury, sołtysa, rady sołeckiej wsi Sucha Górna – zapraszam do udziału w obchodach jubileuszowych. Przygotowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń. Od godziny 12.00 zaplanowaliśmy pokazy historyczne. Będzie można zobaczyć wiele ciekawych eksponatów z okresu, kiedy Polska odzyskiwała niepodległość. O 15.00 Towarzystwo Historyczne „Victoria” zaprezentuje rekonstrukcję historyczną zatytułowaną „Wyzwolenie 1945”. To będzie z całą pewnością bardzo interesujące i emocjonujące – mówi nam Adam Trybka, inicjator I współorganizator obchodów.

W trakcie sobotnich uroczystości nastąpi także uroczyste podniesienie flagi na maszt, Apel Pamięci, inscenizacje słowno-muzyczne w wykonaniu dzieci z Suchej Górnej oraz Kaźmierzowa. Na zakończenie zaplanowano koncert chóru „Cantabile” oraz zespołu „Postanowiłem zmądrzeć”.

Wśród uczestników quizu historycznego zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Patronat nad tegoroczną edycją obchodów jubileuszowych objęli Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic oraz Marek Tramś, starosta polkowicki.

11 listopada, wcześniej, bo o godzinie 12 rozpoczną się wydarzenia w ramach Narodowego Biegu Niepodległości. W samo południe wystartują przedszkolaki, a bieg główny przewidziano na godzinę 13.30.

O godzinie 18 w polkowickim kinie odbędzie się koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Piosenki Jacka Kaczmarskiego zaśpiewa Triada Poetica.

– Serdecznie zapraszam na wszystkie wydarzenia w ramach obchodów 99. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd