Polkowice. Stop przemocy na ulicach

Mistrz świata w kickboxingu Bartosz Muszyński oraz Armia Polkowice w miniony piątek rozpoczęli kampanię pn. „Stop przemocy na ulicach”. Jest ona skierowana do dzieci i młodzieży z polkowickich placówek oświatowych.

Na początek sportowcy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach. Bartosz Muszyński poprowadził również zajęcia z wychowania fizycznego.

– Kampania ma na celu uświadamianie dzieci i młodzieży na temat zagrożeń związanych ze stosowaniem przemocy fizycznej wobec innych osób. Uznaliśmy, że odpowiednią alternatywą do wyzbycia się złych emocji jest wysiłek fizyczny. Kampania łączy w sobie edukacje i aktywność ruchową – mówi Bartosz Muszyński, organizator akcji.

 

Pomimo tego, że kampania dopiero została rozpoczęta, już cieszy się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy nie wykluczają, że będą chcieli objąć akcją jak najwięcej placówek.

– To dopiero początek, ale chcielibyśmy, aby w przyszłości nasza kampania dotarła do jak największej grupy odbiorców. Rozmawialiśmy już na ten temat z Wiesławem Wabikiem, burmistrzem Polkowic, który wyraził chęć współpracy. Mamy nadzieję, że nasze działania w jakimś stopniu wpłyną na wzrost bezpieczeństwa w mieście – mówi Bartosz Muszyński.

Kolejną ze szkół, jaką odwiedzi polkowicka Armia w ramach kampanii „Stop przemocy na ulicach”, będzie najprawdopodobniej Gimnazjum nr 2 w Polkowicach.