Polkowice. Sukces WTZ – Bałtyk przepłynięty

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach w ramach rehabilitacji społecznej odwiedzili sąsiadów z północy. Rejs po Bałtyku i wizyta w Szwecji była dla nich niezapomnianą przygodą.

Wizyta w Skandynawii była możliwa dzięki przychylności korporacji Stena Line. Środki finansowe na realizację tego przedsięwzięcia podopieczni WTZ zebrali podczas sprzedaży wytworzonych przez siebie prac.

– Rejs po Bałtyku to była dla nas niezapomniana przygoda, podobnie jak sama wizyta w Szwecji, która okazała się krajem bardzo interesującym. Super, że mogliśmy popłynąć. Bardzo duże wrażenie wywarło na nas zderzenie się z kulturą innej narodowości – mówią nam podopieczni WTZ.

Podopieczni WTZ zwiedzili urokliwe Aspo i zabytkowe miasto Karlskrone leżące na archipelagu trzydziestu wysp. W ramach przemieszczania się autokarami i promami po Szwecji odwiedzili urokliwy punkt widokowy Bryggareberget, luterański kościół Admiralicji, twierdzę Drottningsskär, Nabrzeże Królewskie, dzielnicę małych drewnianych domków Bjorkholmen i największy w Europie plac z ratuszem. Byli także w Muzeum Marynarki Wojennej i Hali Okrętów Podwodnych, do których mogli wejść osobiście.

Poza wizytą w Szwecji uczestnicy tej pełnej wrażeń wycieczki byli także w Gdyni. Tam, w Centrum Nauki Experyment, poza korzystaniem z dostępnych atrakcji brali udział w zajęciach laboratoryjnych. Zwiedzili również Muzeum Motoryzacji i Gdyńskie Akwarium.

Przeżycie niecodziennych atrakcji oraz niezapomnianych wrażeń pozytywnie wpłynie na kondycję psychiczną osób niepełnosprawnych i dalszy proces prowadzonej przez WTZ rehabilitacji.