Piękna szopka powstała w Warsztacie Terapii Zajęciowej

 

W polkowickim Warsztacie Terapii Zajęciowej w Polkowicach od kilku miesięcy trwają przygotowania do wyeksponowania wyjątkowej i niepowtarzalnej Szopki Bożonarodzeniowej.

Wszystkie elementy szopki zostały własnoręcznie wykonane przez osoby z niepełnosprawnością oraz dzieci mające zajęcia w Pracowni Ceramicznej działającej przy Stowarzyszeniu Charytatywnym „Żyć Godnie”. Poszczególne fragmenty zostały samodzielnie przygotowane z drewna, gliny, szkliw, włóczek, szkła, płyt gipsowo-kartonowych, sznurka, farb i darów natury. Prace wykonano różnorodnymi technikami przy użyciu szerokiej gamy narzędzi, a każdy z detali stał się niepowtarzalnym rękodziełem.

Artyści, bo tak śmiało można nazwać twórców, którzy pracowali nad szopką, włożyli w pracę mnóstwo pozytywnych emocji. Motywem przewodnim szopki był świat otaczającej nas natury i górnicza praca. Nad poszczególnymi elementami szopki pracowało trzydziestu uczestników przez okres kilku miesięcy.

Osoby z niepełnosprawnością oraz uczestnicy zajęć ceramicznych serdecznie zapraszają do obejrzenia wyjątkowej Szopki Bożonarodzeniowej, która zostanie wyeksponowana w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach, przy ulicy Kardynała Bolesława Kominka 1A, od dnia 22 grudnia 2017 roku.

Zapewniamy, że warto obejrzeć to wyjątkowe dzieło.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd