Polkowice. Uzdolnieni artystycznie zostali nagrodzeni

We wtorek, 7 lutego, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy burmistrz Polkowic Wiesław Wabik spotkał się z osobami, którym przyznano stypendia za osiągnięcia artystyczne. W sumie nagrodzono 41 artystów, w tym młodych zdolnych plastyków, literatów, muzyków i aktorów.

– Od wielu lat wspieramy naszą młodzież, bo to nasz obowiązek. Nie ma chyba lepiej wydanych publicznych pieniędzy niż te, które trafiają do młodych ludzi, pozwalając im rozwijać swoje talenty – podkreślał burmistrz Wabik.

Stypendia artystyczne są przyznawane na podstawie uchwały Rady Miejskiej z czerwca 2008 roku. Wysokość stypendiów waha się od 92,50 złotych do 370 złotych brutto miesięcznie w zależności od rodzaju sukcesów odnoszonych przez stypendystów. Są one przyznawane na okres 10 miesięcy.

 

W spotkaniu, poza uzdolnionymi uczniami, uczestniczyli także ich rodzice. Podkreślali oni, że dzięki stypendiom młodzież ma spore możliwości w zakresie rozwijania swoich zdolności. Co więcej, fakt, że gmina nie szczędzi środków także na dziedziny artystyczne, stanowi dobry przykład dla innych.

Wśród nagrodzonych jest Michał Józków, uczeń jednego z polkowickich gimnazjów, który napisał opowiadanie „Odelsk, mój Odelsk” opublikowane w książce „Oni i My – spotkanie dwóch pokoleń”. Fragment opowiadania został przeczytany podczas spotkania.

W sali konferencyjnej była także okazja do tego, by obejrzeć prace wykonane przez stypendystów. Wzbudziły one żywe zainteresowanie uczestników uroczystości.