Premier Morawiecki zapowiada nowy, cyfrowy wiek

 

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości (PiS) w niedzielę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wdrożenie projektu 100 Megabitów na 100. rocznicę odzyskania niepodległości Polski.

– Czwarty punkt, bardzo ważny, żeby dzieci, młodzież, wszyscy w mniejszych miejscowościach, na wsiach, mieli takie same szanse, jak młodzież z większych miast – to 100 Megabitów na 100 lat niepodległości Polski. Autostrady internetowe są dzisiaj tak ważne, jak autostrady A1, A2, A3, czy A4 – argumentował premier Mateusz Morawiecki.

Zgodnie z zapowiedziami, program ma wprowadzić Polskę w nowy, cyfrowy wiek, będzie oparty na 5 punktach, które zamierza realizować rząd, i zainauguruje kampanię samorządową Zjednoczonej Prawicy.

Prawo i Sprawiedliwości jest partią nowoczesną, a 100 Megabitów na 100 lat niepodległości Polski to program, który wprowadza Polskę w cyfrowy wiek – mówił premier.

PiS zamierza w ciągu najbliższych 3–4 lat podłączyć do szerokopasmowego internetu 20 tys. szkół i wszystkie gminy. Projekt będzie kosztował 4 mld złotych.

Źródło: 

kup artykuly platne