Wywołał 2 fałszywe alarmy bombowe w hotelach

 

Jak ustalili krakowscy policjanci, 12-latek z powiatu legionowskiego jest odpowiedzialny za 2 fałszywe alarmy bombowe w hotelach w Krakowie i Zakopanem. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika małopolskiej policji Sebastiana Glenia, chłopiec dzwonił do hoteli z telefonu komórkowego oświadczając, że jest w nich podłożona bomba.

– Okazało się, że 12-latek wykorzystując nieuwagę jednego z rodziców zabrał telefon komórkowy i poinformował o rzekomym zagrożeniu bombowym. O sprawie zostanie powiadomiony sąd rodzinny – relacjonował Gleń.

Do krakowskiego hotelu 12-latek zgłosił alarm bombowy po polsku, zaś do zakopiańskiego, niedługo później, w języku angielskim. Wskutek zgłoszenia pirotechnicy i funkcjonariusze policji wraz z psami tropiącymi przeszukiwali hotele. Nie znaleźli jednak ładunku wybuchowego. Z tego względu nie organizowano również ewakuacji pracowników i gości.

Jak przypomina policja, za fałszywe alarmy bombowe lub inne powiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sprawcy mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności odszkodowawczej za straty finansowe wynikające z zawieszenia funkcjonowania obiektów.

kup artykuly platne