Nie będzie rządu, który odważy się cofnąć program

 

Wicepremier Beata Szydło podczas spotkania z mieszkańcami Zakopanego oceniła szanse na utrzymanie na stałe programu 500 plus, który ma wspierać rodziny w Polsce.

– Dzięki programowi 500 plus praktycznie została zlikwidowana bieda wśród dzieci. To jest realny twardy wymiar programu 500 plus. Ten program uczynił jeszcze jedną ważną rzecz: rodzina stała się centrum zainteresowania życia publicznego i to jest nasza ogromne osiągnięcie – stwierdziła Beata Szydło.

Jak zapewniła wicepremier, „dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość możemy być spokojni” o dalsze losy programu.

– „Dotrzymywaliśmy i dotrzymujemy słowa. Realizujemy wszystko krok po kroku o czym mówiliśmy. Myślę, że wielkim osiągnięciem rządu Prawa i Sprawiedliwości było, że potrafiliśmy jasno powiedzieć w Polsce i na świecie co jest dla nas ważne. Ważna jest dla nas Polska, nasza ojczyzna, nasza rodzina i te wartości, które wynieśliśmy z domów rodzinnych, wokół których trzeba się gromadzić i o nie dbać dlatego że to stanowią o naszej sile – powiedziała wicepremier w Zakopanem. – Nie będzie już w Polsce żadnego rządu, który odważy się cofnąć program 500 plus i odejść od wspierania rodziny.

Źródło: