Szukają domu po trudnej przeszłości

 

Na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Kaliszu zostało opublikowane ogłoszenie dotyczące 65 psów rasy maltańczyk do adopcji. Jak informuje w nim sędzia Joanna Urbańska-Czarnasiak informuje, możliwość nieodpłatnego przekazania zwierząt to efekt likwidacji hodowli w Aleksandrii (powiat kaliski) i skazanie ich dotychczasowej właścicielki w kwietniu 2018 roku za znęcanie się nad nimi.

– Zwierzęta mogą zostać nieodpłatnie przekazane osobom prawnym lub jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej albo osobom fizycznym, które zapewnią im właściwą opiekę ( art. 38 ust. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt ) – podano w ogłoszeniu.

Psy rasowe zostały odebrane 42-letniej właścicielce z powodu ich przetrzymywania w ciasnych, brudnych klatkach, bez dostępu do wody i jedzenia.

– Anna M. przez wiele miesięcy znęcała się nad psami rasowymi przez narażanie ich na utratę zdrowia i życia, w wyniku rażącego niechlujstwa i zaniedbania. Ciężarne suki przebywały w bardzo ciasnych króliczych klatkach, jedna na drugiej, przez co nie mogły się poruszać. – relacjonował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Obecnie psy rasowe przebywają w schronisku w Wojtyszkach (województwo łódzkie). Osoby chętne do adopcji psów są proszone o zgłaszanie się do Sądu Rejonowego w Kaliszu osobiście lub telefonicznie.

kup artykuly platne