Kwiaty ku pamięci ofiar

 

Kwiaty przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej w Pałacu Prezydenckim, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, złożył szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski. W piątek przypada 91. miesięcznica katastrofy.

 

W kaplicy Pałacu Prezydenckiego znajduje się tablica poświęcona pamięci pary prezydenckiej: Lecha i Marii Kaczyńskich, ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników Kancelarii Prezydenta, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.

O złożeniu kwiatów przez ministra Szczerskiego poinformowała Kancelaria Prezydenta. Jak zaznaczono w komunikacie, kwiaty od prezydenta – składane przez niego osobiście lub przez jednego z prezydenckich ministrów, jako wyraz pamięci o ofiarach katastrofy smoleńskiej – pojawiają się w pałacowej kaplicy każdego 10. dnia miesiąca.

 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Źródło: