Przyłącz się i wesprzyj potrzebujących!

   • Akcja Honorowy Dawca Energii Fortum to promocja aktywnego stylu życia poprzez sport
  • Ponadto zachęca mieszkańców do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu
  • Zdobyte pieniądze trafiają później do wyznaczonych przez miasta organizacji charytatywnych 

– Po raz kolejny czekają nas wielkie emocje. Ogromnie się cieszę, że Bytom znowu przystąpił do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Zachęcam wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w niej, tym bardziej, że możemy pomóc najbardziej potrzebującym – mówi prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Akcja Honorowy Dawca Energii Fortum to nie tylko promocja aktywnego stylu życia poprzez sport oraz zachęcenie mieszkańców do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym. Każde z rywalizujących miast walczy o pulę środków pieniężnych, których wysokość uzależniona jest od zajętego miejsca. Pieniądze te trafiają później do wyznaczonych przez miasta organizacji charytatywnych.

W akcji bierze udział pięć miast – Bytom, Częstochowa, Płock, Wrocław i Zabrze. Mieszkańcy tych miejscowości będą po raz kolejny rywalizować od kwietnia do września o zebranie jak największej ilości watogodzin. Podczas ubiegłorocznej akcji wzięło w niej udział około 620 mieszkańców Bytomia, którzy łącznie przebyli ponad 178 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie ponad 10 megawatogodzin energii i zajęcie 2. miejsca w ogólnej klasyfikacji. Dzięki temu Fortum przekazało wówczas na rzecz organizacji IOGT Polska darowiznę w wysokości 20 tys. zł.

W środę, 19 kwietnia, o godz. 13.00 zapraszamy na briefing prasowy do Biura Promocji Bytomia (Rynek 7), podczas którego zainaugurowana zostanie V edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Wówczas poznamy również szczegóły dotyczące tegorocznej akcji, pulę środków przeznaczonych na nią, a także organizacje, którym Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd