Wigilijne spotkanie w Nowym Glinniku

   • Prezydent Duda był na żołnierskiej wigilii w 7. dywizjonie lotniczym w Nowym Glinniku
  • Złożył żołnierzom życzenia, doceniając poświęcenie i ryzyko, jakie podejmują
  • Prezydent podziękował rodzinom wojskowych, które przybyły na świąteczne spotkanie 

Prezydent Andrzej Duda wczoraj pojawił się na żołnierskiej wigilii w 7. dywizjonie lotniczym w Nowym Glinniku nieopodal Tomaszowa Mazowieckiego.

– Dzięki waszej służbie ludzie w Polsce mogą spokojnie żyć i spokojnie pracować; chcę serdecznie za tę służbę żołnierską podziękować – powiedział prezydent. – Stoicie na straży bezpieczeństwa Polski. Można powiedzieć szerzej – stoicie na straży bezpieczeństwa pokoju światowego, także jako ta armia, która jest elementem Sojuszu Północnoatlantyckiego, największego sojuszu obronnego na świecie. Bardzo serdecznie za tę służbę chcę wszystkim państwu podziękować –dodał.Jednocześnie Duda złożył żołnierzom życzenia spokojnych świąt, doceniając poświęcenie i ryzyko, jakie podejmują w związku z służbą.

Prezydent podziękował również rodzinom wojskowych, które przybyły na świąteczne spotkanie.

– Dziękuję za tę obecność, bo to ta obecność tworzy prawdziwą atmosferę świąt Bożego Narodzenia i prawdziwą atmosferę wigilijną. Proszę o przekazanie tego podziękowania od prezydenta Rzeczypospolitej, nie tylko podziękowania, ale też olbrzymich wyrazów szacunku dla najbliższych, dla rodzin tych, którzy służą Rzeczypospolitej – poprosił.