Projekt ustawy o zniesieniu szczepień w Sejmie

 

Sejm pracuje nad projektem ustawy znoszącym obowiązek szczepień. Propozycja zgłoszona przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”, pod którym zebrano 121 tys. podpisów, była przedstawiona w pierwszym czytaniu.

– Czy pozwolisz żeby karano rodziców za troskę o dzieci? Za obronę ich zdrowia i życia odbierano im prawo do decyzji dyktowanej ich dobrem? Tak dzieje teraz w Polsce! Przywróćmy szacunek dla woli rodziców! – zachęca na stronie internetowej Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”.

Mimo zaangażowania ruchu antyszczepionkowców, prace nad projektem ustawy znoszącym obowiązek szczepień najprawdopodobniej nie za skutkują zmianami w prawie. Nie znajdzie on poparcia ugrupowań politycznych. Za jego przyjęciem może głosować wyłącznie ugrupowanie Kukiz’15.

– Wprowadzenie powszechnych szczepień w sposób najbardziej efektywny doprowadziło do zwalczenia zagrożenia występującymi wcześniej powszechnie chorobami zakaźnymi, w szczególności w populacji dziecięcej – głosi rządowa opinia zgłoszonego projektu.

kup artykuly platne