Premier upamiętnia ofiary zamachu w Berlinie

   • Premier Szydło wieczorem uczestniczyła w Apelu Jasnogórskim na Jasnej Górze
  • Nabożeństwu w intencji rządu, polskich posłów i senatorów przewodniczył abp Wacław Depo
  • Apel Jasnogórski był również okazją do modlitwy za ofiary zamachu w Berlinie 

Premier rządu RP Beata Szydło wczoraj wieczorem uczestniczyła w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Nabożeństwu w intencji rządu, polskich posłów i senatorów przewodniczył arcybiskup Wacław Depo.

– Dzisiaj wszyscy powinniśmy modlić się za Polskę. To jest taki czas kiedy potrzebne jest budowanie wspólnoty, potrzeba jedności, myślenia o Polsce, o naszej Ojczyźnie, o naszych rodakach – mówiła później polska premier w Radiu Jasna Góra. – Trzeba w modlitwie szukać tego czego potrzebują wszyscy Polacy. Potrzeba refleksji nad tym, jaka powinna być Polska, czego oczekują Polacy i co my politycy, którzy tutaj przyjechaliśmy, powinniśmy zrobić, by Polska była bezpieczna i żeby była domem wszystkich. Maryja zawsze w trudnych chwilach nam pomagała i wierzę w to głęboko, że tutaj na Jasnej Górze ta refleksja nad tym, co powinniśmy robić, nas spotka – dodała.Apel Jasnogórski był również okazją do modlitwy upamiętniającej ofiary zamachu terrorystycznego na świątecznym jarmarku w Berlinie.

–  Zginął polski obywatel, był pierwszą ofiarą. To jest nasza wspólna tragedia, ona połączyła Niemców i Polaków. Musimy zrobić wszystko, wszyscy, w całej Europie, żeby ludzie czuli się bezpieczni, by takich aktów terroru nigdy nie było – powiedziała premier.

W nabożeństwie wzięli również udział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński i szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa.