Premier Morawiecki na szczycie klimatycznym COP24

 


  • W szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach COP24 wziął udział premier Mateusz Morawiecki

  • Jak powiedział, Polska stawia na 3 wiodące hasła: człowiek, technologia oraz natura

  • Szef rządu zapewnił, że Polska rozumie i chce zielonej transformacji

Jak wyliczył na szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach COP24 premier Mateusz Morawiecki, Polska stawia na 3 wiodące hasła: człowiek, technologia oraz natura. Zapowiedział tym samym, że czeka nas zielona transformacja kraju, a zależność od węgla z roku na rok będzie malała.

– Z hasłem „człowiek” wiąże się deklaracja solidarnościowej transformacji systemów energetycznych, przemysłowych i gospodarczych poszczególnych krajów". Drugi filar wiąże się z elektromobilnością, w tym podpisaną we wtorek deklaracją dot. elektromobilności. To największe globalne porozumienie –partnerstwo na temat rozwoju tej technologii. Polska pozycjonuje się tutaj jako lider, jako hub również, jeśli chodzi promocję o rozwój tej technologii – ocenił premier Morawiecki na konferencji prasowej w trakcie szczytu klimatycznego ONZ COP24.

infoplanet wydarzenia polska bedzie zielona rewolucja post

Jak poinformował premier Morawiecki, w ciągu najbliższych 10 lat Polska ma zamiar zaangażować od 3 do 4 mld euro na wdrożenie transportu niskoemisyjnego. Na polska politykę klimatyczną będzie miał wpływ także trzeci filar szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach – natura, która ma na celu odpowiednie zarządzanie zasobami leśnymi.

– Transformacja całej naszej gospodarki w kierunku gospodarki niskoemisyjnej przebiega już od 3 dekad. Polska rozumie i chce zielonej transformacji. Chcemy bardzo mocno przekształcać poszczególne sektory przemysłowe (...), a z drugiej strony w sposób odpowiedni, odpowiedzialny społecznie podchodzimy do transformacji, patrząc na losy poszczególnych grup – mówił premier Morawiecki.

kup artykuly platne