Prezydent zaprasza wszystkich Polaków

 

Zgodnie z informacją przekazaną na konferencji prasowej przez rzecznika prasowego prezydenta Błażeja Spychalskiego, prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki zadecydowali o organizacji na trasie Marszu Niepodległości 11 listopada biało-czerwonego marszu o charakterze uroczystości państwowych. Wydarzenie zostanie objęte patronatem prezydenta i będzie organizowane przez rząd.


„Biało-Czerwony Marsz 100 lecia Odzyskania Niepodległości” to uroczystość państwowa organizowana przez władze Rzeczypospolitej. Zaproszeni są Wszyscy. Przyjdźmy tylko z biało-czerwonymi flagami! Bądźmy razem! Pokażmy, że Polska jest jedna, radosna i wspólna! #PL100


— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) 7 listopada 2018

– Podczas spotkania ustalono, że zgodnie z propozycjami środowisk kombatanckich 11 listopada zostanie zorganizowany marsz. Będzie miał charakter uroczystości państwowych. W związku z tym wszystkie inne marsze, które ewentualnie mogłyby przebiegać tą samą trasą, z mocy samego prawa nie mogą mieć miejsca – mówił rzecznik prasowy prezydenta.

Decyzja prezydenta Dudy to reakcja na zakaz organizacji Marszu Niepodległości wydany przez prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Został on uargumentowany trudnościami w zapewnieniu bezpieczeństwa przy obecnych kłopotach policji i opinią, że „Warszawa dość już wycierpiała przez agresywny nacjonalizm”. W środę wieczorem Andrzej Duda zaprosił na spotkanie premiera Morawieckiego, by przedyskutować decyzję władz stolicy.

– W związku z decyzją prezydent Warszawy o zakazaniu Marszu, która może skutkować dalszymi niepotrzebnymi eskalacjami negatywnych emocji, prezydent Andrzej Duda zaprosił do pałacu premiera Mateusza Morawieckiego na konsultacje w tej sprawie. Ustalono, że zostanie zorganizowany wspólny, biało-czerwony marsz. Zapraszamy wszystkich Polaków do udziału w marszu. Pokażmy że jesteśmy jedną biało-czerwoną drużyną – zachęcał Spychalski.

kup artykuly platne