Pielęgniarka ugodzona nożem

 

22 maja w późnych godzinach wieczornych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu doszło do brutalnego ataku. W czasie dyżuru jedna z pielęgniarek została trzykrotnie ugodzona nożem w klatkę piersiową przez 17-letniego pacjenta. Jak zapewniają lekarze, życie rannej kobiety nie jest zagrożone. Jednak Dolnośląska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych oraz Naczelna Rada Pielęgniarek zaapelowała o przeprowadzenie szerokiej debaty na temat bezpieczeństwa pracy pielęgniarek i położnych.

– To już kolejny brutalny atak na pielęgniarkę. W 2014 roku w legnickim szpitalu szaleniec zaatakował nożem pielęgniarkę, bo „Bóg mu tak kazał”. Bardzo poważnym problemem staje się zatem kwestia zapewnienia bezpieczeństwa personelowi medycznemu. W opinii Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych bezwzględnie potrzebna jest szeroka debata i konkretne działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa pracy pielęgniarek i położnych – głosi komunikat prasowy na stronie internetowej Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Ze względu na fakt, iż rany były głębokie, a stan pielęgniarki wymagał wykonania drenażu jamy opłucnej, atak zakwalifikowano jako próbę zabójstwa. Zarówno ranna kobieta, jak i jej współpracownicy, którzy byli świadkami ataku, zostali objęci opieką psychologa. Dolnośląska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych zapewnia również, że jest w stanie zapewnić poszkodowanej pielęgniarce pomoc prawną i finansową.

kup artykuly platne