Dyskusje parlamentarzystów, samorządowców oraz delegacji ukraińskiej

   • Spotkanie władz zainicjował pochodzący z Włodawy Adam Peruta
  • Tematem ujęcie przejść granicznych w powiecie włodawskim w planie Morawieckiego
  • Mają być one szansą dla Włodawy i całego regionu 

Powołanie zespołu parlamentarnego i próba ujęcia budowy przejść granicznych w powiecie włodawskim w planie ministra Morawieckiego – to deklaracje parlamentarzystów, którzy wzięli udział w sobotnim spotkaniu zainicjowanym przez pochodzącego z Włodawy Adama Perutę.

 

25 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego we Włodawie o potrzebie budowy przejścia granicznego w mieście dyskutowali parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele sejmiku wojewódzkiego oraz delegacja strony ukraińskiej z konsulem honorowy Ukrainy w Chełmie na czele.

– Walczmy o to, by powstało przejście turystyczne i kolejowe, które jest dla nas szansą na rozwój. Naszym zadaniem jest, abyśmy jak najczęściej o tym mówili, jednak decyzje zapadną w Warszawie, Kijowie i Mińsku. Dlatego na dzisiejsze spotkanie zaprosiliśmy osoby, które mogą nam w tym pomóc – mówił burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

 

Obecni na sali samorządowcy przekonywali, że powstania nowego przejścia jest szansą nie tylko dla Włodawy, ale również dla całego regionu. Podobnego zdania jest również poseł Jarosław Sachajko, który zapowiedział kolejną próbę stworzenia zespołu parlamentarnego. Poseł Teresa Hałas zadeklarowała zbieranie podpisów pod wnioskiem o wpisanie tej inwestycji do planu ministra Morawieckiego.

 

Głos w dyskusji zabrali również przedstawiciele strony ukraińskiej. Konsul honorowy Ukrainy w Chełmie Stanisław Adamiak powiedział, że jest „za” budową przejścia Zbereże – Adamczuki. Z powodów od siebie niezależnych na spotkanie nie dotarł przedstawiciel strony białoruskiej. W rozmowie telefonicznej z burmistrzem Włodawy zapewnił jednak o swoim poparciu dla włodawskiej inicjatywy.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd