Został aresztowany na 2 miesiące

 

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód uwzględnił wniosek prokuratury o aresztowanie byłego szefa KNF w związku z podejrzeniem przekroczenia uprawnień. Marek Ch. pozostanie w areszcie przez 2 miesiące z uwagi na obawę matactwa i surową karę, która grozi mu za stawiane zarzuty. Informację o aresztowaniu potwierdził obrońca byłego szefa KNF Radosław Baszuk. Jednocześnie zapowiedział on zaskarżenie decyzji o pozostaniu Marka Ch. w areszcie.

Sprawa tocząca się przed Sądem Rejonowym Katowice-Wschód dotyczy rozmowy z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim, podczas której miało dojść do ustaleń przebiegu postępowania KNF w czasie programu naprawczego Getin Noble Banku.

– Wówczas Marek Ch. zaproponował Leszkowi Czarneckiemu zatrudnienie Grzegorza Kowalczyka w charakterze prawnika w Getin Noble Bank S.A. na okres 3 lat oraz przekazał Leszkowi Czarneckiemu informację, że zatrudnienie to będzie skutkować przychylnością Komisji Nadzoru Finansowego w czasie realizacji programu naprawczego Getin Noble Bank S.A – podaje prokuratura.

Były szef KNF pomimo kilkunastu godzin przesłuchań nie przyznaje się do winy.

Źródło: Prokuratura Krajowa


kup artykuly platne