CBA potwierdza działania wobec Chrzanowskiego

 

We wtorek rano w Warszawie agenci CBA zatrzymali byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego. Jak poinformował wcześniej rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, prowadzone wobec niego działania maja związek z propozycją korupcyjną nagraną przez szefa Getin Noble Banku miliardera Leszka Czarneckiego.

infoplanet wydarzenia byly szef knf zatrzymany komunikat cba zatrzymanie

– Dzięki intensywnej pracy agenci CBA w ubiegłym tygodniu, w tym przeszukaniom prowadzonym przez funkcjonariuszy Biura, przesłuchaniom świadków, zabezpieczeniu dokumentacji, a także sprzętu elektronicznego oraz nośników danych udało się w szybkim tempie dokonać zatrzymania Marka Ch. w celu postawienia mu zarzutów. Mężczyzna trafi do prokuratury w Katowicach, gdzie usłyszy zarzuty korupcyjne – potwierdził Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA.

infoplanet wydarzenia byly szef knf zatrzymany komunikat cba

Jak zapewniał Żaryn, nakaz przeszukania siedziby KNF i miejsca zamieszkania byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego CBA otrzymało od prokuratury14 listopada o godzinie 12.35. W czasie przeszukania zabezpieczono wszystkie dokumenty wymienione w postanowieniu prokuratury, a także sprzęt i nośniki elektroniczne używane przez byłego szefa KNF, protokoły i nagrania posiedzeń KNF.

kup artykuly platne