13 klubów sportowych i 14 szkół na miejskim rynku

   • 26 maja po raz trzeci Bytom będzie „Uwalniać pasje”
  • Szkoły i kluby sportowe będą zachęcać dzieci i młodzież do wstąpienia w swoje szeregi
  • Podczas kilkugodzinnych prezentacji nie zabraknie też atrakcji 

26 maja na płycie bytomskiego Rynku zaprezentuje się 13 klubów sportowych i 14 szkół ponadgimnazjalnych. Po raz trzeci Bytom będzie „Uwalniać pasje”.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00. Szkoły i kluby sportowe będą zachęcać dzieci i młodzież do wstąpienia w swoje szeregi. Podczas kilkugodzinnych prezentacji nie zabraknie też atrakcji m.in. degustacji potraw przygotowanych przez uczniów gastronomika, pokaz mody, bezpłatne porady stylistów, fryzjerów, kosmetyczek, występy taneczne i wokalne, pokazy sztuk walki – judo i karate, szermierki, mecze tenisowe, a także nauki gry w szachy. Nie zabraknie także dobrej zabawy i konkursów z nagrodami.

Wśród klubów sportowych zaprezentują się między innymi piłkarze i hokeiści Polonii Bytom, tenisiści Górnika Bytom, judocy Czarnych Bytom, karatecy z klubu Tsunami Bytom i MUKS Ippon Bytom, piłkarki KTS Polonia Bytom, szermierze BTS Bytom i MDK nr 1 Bytom, a także łucznicy z Czarnej Strzały Bytom. Z kolei bytomskie szkoły będą zachęcać do kształcenia się w takich zawodach jak elektryk, teleinformatyk, mechanik, kelner, logistyk, informatyk, geodeta, murarz-tynkarz, stolarz, fryzjer, technik górnictwa podziemnego oraz kominiarz, blacharz, lakiernik, krawiec i cieśla. Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która kształci uczniów w kilku dyscyplinach sportowych.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd