Marzena K. jest zamieszana w aferę reprywatyzacyjną

Dziś w godzinach porannych CBA zatrzymało byłą pracownicę resortu sprawiedliwości – Marzenę K. Aresztowanie ma dotyczyć reprywatyzacji w Warszawie.

– Oznacza to, że wrocławska prokuratura regionalna i CBA przeszła do kolejnego etapu śledztwa, ale nie mogę podać więcej szczegółów, ponieważ trwają czynności w tej sprawie – stwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Marzena K. jest współwłaścicielką działki przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz 5 innych nieruchomości. W ramach odszkodowań za sześć działek w stolicy miała dostać łącznie 38,6 mln złotych. Kwoty tej nie ujawniła w swoich oświadczeniach majątkowych z lat 2011–2015, a także w korekcie za lata 2012–2014. Została za to ukarana przez komisję dyscyplinarną obniżeniem stopnia służbowego Służby Cywilnej. We wrześniu zrezygnowała z pracy.

W związku z aferą prowadzonych jest już ponad 100 postępowań.

– To jest olbrzymi problem i olbrzymia skala przestępczości, będziemy na bieżąco podejmować decyzje, aby sprawdzać kadrowo, personalnie, a także technicznie zespół wrocławski, a być może podejmiemy także inne decyzje, aby te postępowania były prowadzone w sposób rytmiczny, prawidłowy i żeby skutecznie ustalić prawdę materialną – komentował prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.