Budownictwo ekologiczne to przyszłość

 

Jak wynika z badania On Board Think Kong, 58,4% Polaków słyszało o materiałach wtórnych w budowie domów i mieszkań. Proces ten pozwala na wykorzystywanie odpadów produkcyjnych lub zużytych produktów nadających się do ponownego przerobu. Ale czy Polacy chcą mieszkać w budownictwie ekologicznym i są w stanie za takie mieszkania zapłacić więcej?

Przy zakupie nieruchomości 40% Polaków nie zwraca uwagi na to, czy budynek został wybudowany z materiałów ekologicznych. Co więcej nie widzimy również potrzeby płacenia więcej z uwagi na wykorzystanie przy ich budowie materiałów wtórnych. Tylko 34,5% ankietowanych dostrzega korzyści wynikające z ekologicznych rozwiązań. 33,2% Polaków deklaruje, że budowa z materiałów ekologicznych nie jest dla nich czynnikiem priorytetowym. Nieprzekonana jest wciąż 1/3 pytanych osób.

– Wykorzystanie materiałów wtórnych w budownictwie to duża szansa dla firm. Warto w komunikacji wskazywać na aspekt inwestycyjny czy zdrowotny. Wykorzystanie ekologicznych rozwiązań to nie tylko ochrona środowiska, ale także możliwość zmniejszenie kosztów utrzymania budynku czy też szansa na poprawę jakości zdrowia i życia. O ile np. „zielone” budownictwo na przestrzeni ostatnich lat stało się standardem w komunikacji w segmencie biurowym, o tyle w budownictwie mieszkaniowym jest nadal wiele do zrobienia – zachęca Katarzyna Rek, Corporate Communications practice leader w On Board Think Kong.

kup artykuly platne