Niespodziewana kariera Jaworskiego i Helmin-Biercewicz

Kilka miesięcy po wyborach i tuż po otwarciu nowego biura poselskiego Andrzej Jaworski – gdański poseł PiS – niespodziewanie zrzekł się mandatu parlamentarnego na rzecz stanowiska w zarządzie kontrolowanej przez skarb państwa spółki PZU.

Jak się teraz okazało, w jego ślady poszła również asystentka posła – Karolina Helmin-Biercewicz, która również złożyła swój mandat i dostała posadę menadżerską w warszawskiej centrali PZU, a także stała się członkiem rady nadzorczej spółki zależnej – Tower Inwestycje.

Do chwili obecnej biuro prasowe PZU nie opublikowało informacji na temat zakresu obowiązków Helmin-Biercewicz. Sytuacji nie skomentował merytorycznie też sam Jaworski.

– Jest jednym z dyrektorów projektu w PZU, ale dlaczego mam to komentować, skoro jest osobą prywatną? Mogę tylko powiedzieć, że jest osobą bardzo dobrze wykształconą, bardzo dobrym pracownikiem i pracuje na bardzo ważnym odcinku. – powiedział wiceprezes PZU. – Funkcja w radzie Tower Inwestycje jest bezpłatna, członkowie rady nadzorczej nie pobierają za to dodatkowego wynagrodzenia – dodał, komentując druga posadę znajomej.