180 wypadków, których można było uniknąć

 

Od godz. 6.00 31 października do gody. 22.00 4 listopada w całym kraju na drogach trwa akcja „Znicz”. W jej ramach około 4,7 tys. policjantów z wydziałów ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy straży granicznej, żandarmerii wojskowej czy ITD kontroluje główne trasy wjazdowe i wyjazdowe z miast oraz okolice cmentarzy.

Pomimo trwającej mobilizacji, którą wywołuje akcja „Znicz”, jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, od środy na drogach zginęło co najmniej 19 osób. Są to jednak podsumowanie częściowe, obejmujące informacje zgromadzone na godz. 18.00 w czwartek – ostateczna liczba ofiar może być zdecydowanie większa.

– Ze wstępnych danych wynika, że w czwartek do godziny 18.00 na drogach w Polsce doszło do 48 wypadków, w których zostało rannych 65 osób, a 6 – straciło życie – komentuje komisarz Dawid Marciniak z biura prasowego Komendy Głównej Policji.

Jak wylicza Komenda Główna Policji, do kolejnych 128 wypadków doszło na drogach w środę. Obrażenia odniosło w nich 135 osób, a 13 – zginęło. Łącznie od rozpoczęcia akcji „Znicz” życie straciło 19 osób. Funkcjonariusze wskazują, że w większości są to ofiary wypadków, których można było uniknąć dzięki bezpiecznej jeździe. Tylko w środę zatrzymano 261 pijanych kierowców. W czwartek nietrzeźwych osób za kierownicą było 142.

kup artykuly platne